Príprava na Testovanie 9 - Monitor z matematiky

v Námestove alebo online

Ako má vyzerať príprava na Testovanie 9?

V priebehu 9. ročníka si mnoho rodičov uvedomí, že ich dieťa nemá dostatočné vedomosti z matematiky, či slovenčiny. Prípadne chcú, aby sa ich deti dostali na lepšie stredné školy a výsledok monitora. Niektorí kúpia knihy určené na testovanie. Iní začnú zháňať doučovanie. A poniektorí sa spoľahnú na nejaké doučovanie v škole, prípadne to neriešia vôbec.

Potrebuje žiak pred Monitorom, či maturitou doučovanie?

Niektorí rodičia sa spoľahnú na známky a prípravu na prijímačky v škole. Iní nechcú svoje dieťa "preťažovať" alebo si myslia, že ich šikovné dieťa to zvládne. Realita však býva veľmi rôznorodá. Sú školy, kde je úroveň mizerná, ale žiaci nosia dobré známky, rodičia netušia, čo by mali ich deti vedieť a tak ich ani nenapadne, že ich dieťa s dobrými známkami až tak veľa nevie. Príprava na monitor, či maturitu v škole často vyzerá, že len bez ladu a skladu prepočítavajú minuloročné testy.

Nie každé doučovanie matematiky je rovnako kvalitné

Ak chcete, aby Vaše dieťa na monitore, maturite, či prijímačkách nadpriemerne uspelo, častokrát nestačí spoľahnúť sa na systém, lebo stav školstva je snáď evidentný každému. Doučujem matematiku na Monitor, maturitu, či prijímačky už mnohé roky a najväčšiu chybu vidím v kostnatosti učiteľov a ich prístupu. Nestačí precvičiť príklady, ktoré niekde stiahli z internetu, treba žiakov naučiť aj to, ako sa pripraviť špeciálne na príslušný typ testu. Čo je dôležité, čo ich môže zaskočiť, na čo si dať pozor.

Zažila som ...

Stalo sa mi, že rovnako šikovné študentky (dokonca príbuzné) písali ten istý Monitor z matematiky: jedna na vyše 70%, druhá na 100%. Tá druhá chodila na doučovanie. Prvá si len precvičila pár testov. Kým prvá bola zaskočená fintami a chytákmi, druhá ich vďaka doučovaniu aj trochu čakala. Na druhej strane, ani 70% nie je zlý výsledok. Avšak aj tu sa ukázalo, že vedomosti, talent a počítanie má veľký vplyv na výsledky. Kto chce dosiahnuť ešte lepšie výsledky, snaží sa navyše pripraviť na spôsob, akým ho budú skúšať.

Čo získate na doučovaní u mňa?

Na základe skúsenosti preto na doučovaniach, kde sa pripravujeme na prijímačky, monitory, maturitu, väčšinou postupujem takto:

  1. Najprv sa venujeme základom, aby im žiak, či student dobre rozumel. Precvičíme porozumenie na príkladoch.
  2. Najlepšie výsledky dosiahneme, ak začneme dostatočne včas, t.j. pár mesiacou pred skúškou. Je čas aj na domáce úlohy, či testy, na ktorých vidím, ako žiak rozumie, kde sú ešte problémy.
  3. Keď zvládneme bežné učivo, pustíme sa do "špecialitiek" - chytákov, či príkladov na jeden riadok. Prepočítavame príklady, v ktorých je ukrytá finta, chyták a podobne. Skúšam študenta nachytať, aby skutočne rozmýšľal a nenechal sa nachytať, keď bude testovaný naostro. Zisťujeme, kde chybne uvažuje, kde sa mýli, používa nesprávne postupy.
  4. A keď zvládneme štandard, aj chytáky, skúšame to naostro, na čas, každá minichybička je "fail". Radím posledné finty, ktoré príklady najčastejšie bývajú u žiakov nesprávne a prečo.

Ak si teda študent vyčlení dostatok času, dokáže sa so mnou pripraviť na prijímačky, Testovanie 5 a 9, či maturitu naozaj dobre. Pochopí matematiku do hĺbky, naučí sa používať sedliacky rozum a obstojí aj pri neštandardných úlohách a chytákoch.

Koľko hodín potrebujem?

Lepšia otázka je: Koľko času venovať príprave? A správna odpoveď: Dostatok. Čo je dostatok? No, to je subjektívne. Záleží, aký dobrý výsledok chcete dostať. Ako vysoko alebo nízko ste teraz. Aký talent, či antitalent na matematiku máte. Aspoň pár hodín týždenne, ale nemusí to byť na doučovaní. Najviac sa počíta čas, počas ktorého aktívne rozmýšľa sám študent. Či je to pri mne na doučovaní alebo sám doma, na tom až tak nezáleží.

Čo sa týka formy, doučujem osobne i cez internet. Osobne sa môžeme stretnúť na Čerchliach v Námestove. V prípade potreby dochádzam aj za študentom v Námestove a okolí. Pri online doučovaní používam videokonferenčnú kameru a tabuľu, na ktorú píšem.

Kedy začať?

Začať môžete kedykoľvek. Matematika nie je bifľovačka, ktorú zabudnete. Čo študent skutočne pochopí, na čo príde, keď mu ukážem cestu, na to nezabudne. Lepšie skôr, ako neskoro. Matematika nie je dejepis, nezbiflíte ju za pár týždňov, ak chýbajú vedomosti spred rokov..

Začať môžete aj dnes. Ak nie je nedeľa alebo sviatok. :) Ja doučujem každý deň od pondelka do soboty. Čas si pre Vás nájdem medzi 8:00 a 20:00. Ak samozrejme nedoučujem iného.

Chcete vyskúšať, či by Vám to vyhovovalo? Nezistíte, kým neskúsite ---> Objednať termín na doučovanie

Alebo si stiahnite príklady a prepočítavajte ich.---> Stiahnuť príklady

Máte ďalšie otázky o doučovaní?

  • Ako dlho trvá doučovanie a ako často?
  • Ako vyzerá online doučovanie?
  • Ako si vybrať doučovateľa? Prečo vás?
  • Aká je cena za doučovanie?

Odpovede nájdete na stránke FAQ.

Prípadne sa priamo opýtajte cez okno vpravo dole, cez formulár alebo telefonicky na čísle +421 904 459 555.