Doučovanie matematiky

od základnej školy po vysokú

v Námestove alebo online

Ako doučujem

Vysvetľujem polopate

Pri vysvelovaní učiva používam minimum vzorčekov, používam príklady a prirovnania tak, aby si ich ich študenti ľahko zapamätali. (ukážky)

Ušité na mieru

Pri doučovaní používam osvedčené učebnice aj vlastné materiály. Výber vždy prispôsobujem študentovi a dôvodu doučovania.

19-ročné skúsenosti

Skúsenosti s individuálnym doučovaním mi pomáhajú rýchlo nájsť koreň problému. A potom spolu prekopeme problémové oblasti matematiky od základov.

K dispozícii - na zavolanie

Som k dipozícii dopoludnia i popoludní. V pracovné dni a v sobotu od 8:00 do 20:00.

Osobne i online

Ak potrebujete pomoc a ste zďaleka, žiaden problém. Zapnem videokonferenčnú kameru a sme v spojení. Vám stačí iba gmail účet. Skype netreba.

Spätná väzba a podpora

Učenie nie je záležitosťou vedomostí. Svoju rolu tu zohráva aj motivácia, podpora, pochopenie, čo všetko učenie ovplyvňuje. Poskytujem spätnú väzbu a hodnotenie, ako žiaka, či študenta posunúť správnym smerom.

Pravidelné doučovanie alebo len, keď horí?

Ak potrebujete doučovanie z akýchkoľvek dôvodov, spokojne sa na mňa obráťte. Doučujem podľa potreby intenzívne krátkodobo, ale aj dlhodobo pravidelne. Niektorí študenti chodia na doučovanie pravidelne raz za týždeň. Iní prichádzajú len pred písomkami. Prispôsobím sa, ako kto potrebuje.

Čo na doučovaní nerobím?

Na doučovaní žiakov a študentov predovšetkým vediem k porozumeniu a rozmýšľaniu. Kľúčové nie je, čo nadiktujem, ale to, na čo s mojou pomocou príde študent. Považujem matematiku za krásnu vedu, na ktorú treba najmä sedliacky rozum a trénovanie. Nič nepadá samé z neba, ani vedomosti. Tie do hláv nevkladám, iba ukazujem cestu, ako sa dá k nim dostať. Používam minimum vzorčekov, vysvetľujem polopate. Snažím sa, aby sa deti matematiku "neučili" bifľovaním vzorčekov a pravidiel, ale aby ju viac chápali a trénovali.

Matematika je len jedna, no každý ju potrebuje inak

Sú deti a študenti, ktoré sa chcú naučiť len pre známku. S nimi spravidla natrénujem typové príklady, aby na teste uspeli. Viac však pracujem so študentmi, ktorí sa chcú vybrať smerom, kde matematiku potrebujú - budúci technici, informatici, ekonómovia... Tých vediem k hlbšiemu porozumeniu matematických javov, aby na vedomostiach mohli stavať aj na gymnáziu a vysokej škole. Keďže učím matematiku od malých po veľkých, viem, ktoré učivo budú potrebovať viac informatici, ktoré ekonómovia, ktoré filozofi a právnici... Poradím, čo môžu trošku fláknuť a čo by nemali zanedbať, aby sa im to v budúcnosti nevrátilo.

Našli ste sa v tom? Alebo máte iné očakávania? Kľudne mi o nich povedzte. Rada nájdem riešenie aj pre Vás. ---> Kontaktovať

doucovanie

Kde doučujem?

Osobne v Námestove

Doučujem v Námestove, v rodinnom dome na Čerchľoch. Konkrétne tu.
Po dohode môžem vycestovať za študentom aj v rámci okresu.

Doučovanie cez internet / cez Skype

Pri doučovaní cez internet používam videokonferenčnú kameru a tabuľu, na ktorú píšem. Kvalitná kamera Vám zabezpečí dobrý obraz aj zvuk. V skutočnosti doučovanie neprebieha cez skype. Skype netreba inštalovať. Na online doučovanie Vám stačí gmailový účet.
Je pre Vás alebo Vaše dieťa vhodné online doučovanie? Prečítajte si moje skúsenosti s online doučovaním.

Referencie

Dnes je módou uvádzať všade referencie. Za tých 20 rokov doučovaní a spracovávaní štatistických analýz bolo nesmierne veľa spokojných klientov, kým tých nespokojných možno porátať na prstoch. S mnohými študentmi sa mi pracovalo a pracuje vynikajúco. Doučovanie nie je len o matematických, či štatistických pojmoch. Do hry vstupuje motivácia, chuť, či nechuť zo strany študenta a moja vášeň pre matematiku a túžba prebudiť u človeka zvedavosť, záujem, ukázať mu ako to v matematike, či štatistike jedno do druhého krásne zapadá a prebudiť obyčajný sedliacky rozum.

Nebudem tu z mailov vyťahovať slová, či spomínať si ich z rozhovorov, nemám nafotené ani vína, či kávy, čo mi po zložených skúškach vďační rodičia, či žiaci doniesli. Avšak jeden milý darček toť nedávno ma skutočne potešil. Kytica od mojej dlhoročnej žiačky mi naozaj urobila radosť.

 

Nikola S. Žilina

Predsa len sa zachované referencie našli. Na jednom z portálov, cez ktorý som ponúkala služby.
Chcel by som pekne poďakovať za kvalitné spracovanie, napriek krátkosti času opravené ciele a hypotézy. Veľmi odporúčam.
Saloone

Super a hlavne rýchlo spracované podľa zadania.
Tajana3

Maximálna spokojnosť s prácou aj prístupom.
Hajik

Perfektná práca ! Super komunikácia :-) Určite odporúčam :)
Cool-girl8

Môj profil jaspravim

Doučím a pripravím do školy, či na skúšky

Testovanie 5

Na Testovanie 5 sa ešte väčšina žiakov špeciálne nepripravuje. Občas sa však vyskytne aj takáto požiadavka od rodičov. Spravidla to vnímajú aj ako prípravu na osemročné gymnázium. Pti tomto doučovaní si s deťmi prejdem základy matematiky 1. stupňa. Problém najčastejšie robia slovné úlohy a úlohy z kombinatoriky.

Prijímačky na gymnázium, či VŠ

Väčšina rodičov očakáva, že prípravou na Monitor 9 sa ich deti automaticky pripravia aj na prijímačky. Spravidla je to dobrá voľba, avšak rozumné je zistiť si detailne, ako pripravujú príklady na prijímačky na vybranej škole. Niekde ich robia samotní učitelia. Pre iné školy ich vypracúva firma Exam. Neváhajte aj osloviť vedenie školy, či by vám minuloročné testy nesprístupnilo. Je veľká šanca, že uspejete.
Prijímačky na VŠ sú veľmi rôzne. Mali by približne zodpovedať maturite. Ale v praxi sa školy medzi sebou veľmi líšia, oblasťami matematiky aj náročnosťou príkladov.

Doučovanie pre známky

V iných ročníkoch než posledných, sú častým spúšťačom pre vyhľadanie doučovania práve zlé známky dieťaťa. Príčiny tejto situácie bývajú rôzne. Od lajdáckosti, či zanedbania na strane dieťaťa po nekompetentného učiteľa, či neprimerané nároky. Zlepšenie známky sa častokrát neudeje po jednom, či dvoch doučovaniach. Väčšinou pri týchto deťoch zistím, že v matematike sa začali strácať už dávnejšie, len doteraz to ešte akosi šlo.. Vysvetlím, čo zostalo nepochopené a po pár hodinách už bývajú výsledky oveľa lepšie.

Máte ďalšie otázky o doučovaní?

  • Ako dlho trvá doučovanie a ako často?
  • Ako vyzerá online doučovanie?
  • Ako si vybrať doučovateľa? Prečo vás?
  • Aká je cena za doučovanie?

Odpovede nájdete na stránke FAQ.

Prípadne sa priamo opýtajte cez okno vpravo dole, cez formulár alebo telefonicky na čísle +421 904 459 555.